Конкурс "Кращий кухар"
4 жовтня в нашому ліцеї пройшов конкурс "Кращий кухар". Здобувачі освіти показали свої теоретичні та практичні знання з професії "Кухар ". Дякуємо викладачу спецдисциплін Гузенко Т.С та майстру в/н Колодійчук Т.М. за гарний настрій, позитивні емоції та солодкі подарунки.
ТИЖДЕНЬ ФІЗИКИ І АСТРОНОМІЇ
З 11.02 по 15.02 в нашому ліцеї пройшов тиждень "Фізики та астрономії". Учні з великим задоволенням приймали участь у грі "Щасливий випадок", готували ребуси, кросворди, презентації. Викладач Петрик С.В. провела цікавий відкритий урок на тему: "Рух тіла під дією кількох сил. Розв'язування задач". Найактивніші учасники тижня були нагороджені грамотами.
Засідання експертної творчої групи
13 лютого 2019 року на базі ДНЗ «Вільнянський професійний ліцей» відбулося засідання експертної творчої групи викладачів іноземної мови м.Запоріжжя. Учасники засідання відвідали відкритий урок викладача англійської мови Дем’янова А.Ф. на тему «Який навчальний заклад вибрати?»; проведено аналіз уроку та надані рекомендації щодо удосконалення процесу викладання предмета.
ТИЖДЕНЬ МАТЕМАТИКИ ТА ІНФОРМАТИКИ
- математичний аукціон «Розпродаж речей»;
- виставка: «Математична та інформаційна творчість учнів» (тут учні ліцею підготували малюнки, ребуси, цікаві задачі);
- викладач Малахова О.О. провела відкритий урок з математики за темою «Площа повної поверхні призми» та математичний квест «Хто найрозумніший»;
- викладач Руденко Н.М. провела квест «Безпечний інтернет»;
- учні підготували цікаві презентації з математики та інформатики.
День безпечного Інтернету
5 лютого 2019 року у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”, покликаний привернути увагу до проблем порушення прав і свобод людини в інтернеті та шляхів їх подолання.Із розвитком глобальної мережі Інтернет наш звичний спосіб життя дуже змінився. Розширились межі наших знань і досвіду. Сучасні діти народжені у цифровому світі ХХІ століття. Вони з раннього віку знайомі з плеєрами, мобільними телефонами, ноутбуками. Величезна кількість інформації чекає їх повсюди і дуже впливає на їхнє виховання та сприйняття навколишнього світу. Вони легко сприймають інформацію, подану за допомогою медіа-засобів. Але будь-яка медаль має дві сторони. Так і мережа Інтернет має як позитивний, так і негативний вплив на наше життя.
Викладачем інформатики Руденко Н.М. в ліцеї 5 лютого проводиться Квест, присвячений Дню безпечного Інтернету, який мав на меті повторити правила безпечної поведінки в Інтернеті. Вкрай важливо говорити з підлітками про те, що інтернет може приховувати небезпеку. Але важливіше навчити захищатися від небезпек, слідувати правилам спілкування та поведінки в мережі.
Конкурс фахової майстерності
06.12.2018 року відбувся конкурс фахової майстерності серед учнів з професії «Слюсар з ремонту автомобілів» та «Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування».
Учні приймали участь в двох етапах: теоретичному та практичному. Всі учасники гідно представили свої групи. За підсумками конкурсу переможцями стали: I місце - Ваховський Олександр (гр.16Т2), II місце - Вікарюк Іван (гр.15Т3), III місце - Цоколенко Богдан (гр.16Т2).
тренінг «Маршрут безпеки»
Серед учнів першого курсу викладачем біології та хімії Мороз О.В. був проведений тренінг «Маршрут безпеки» - профілактика зараження на ВІЛ-інфекцію та інфекції, які передаються статевим шляхом. Учні активно відповідали на запитання, поповнювали свої знання новими фактами, програвали життєві ситуації, вчилися робити правильні висновки про власну безпечну поведінку та ставлення до ВІЛ-позитивних людей.
14 листопада викладач математики Малахова О.О. провела відкритий урок в гр.15Т3 на тему: "Об'єм призми. Об'єм циліндра. Розв'язування задач".
Обпилювання криволінійних поверхонь
Саме таку назву теми має відкритий урок виробничого навчання, який пройшов в ліцеї 09.11.2018 року з учнями гр.17Т1. Метою уроку було навчити учнів обпилювати криволінійні поверхні, розвинути в них розуміння обробки металу обпилювання, а також відтворювати вироби згідно з ескізу.
Протягом уроку учні з зацікавленістю відпрацьовували основні елементи обпилювання металу. Всі учні та присутні чекали виробів згідно з ескізу. І ось він, довгоочікуваний результат – шестигранник. Радість, яка переповнювала учнів була безмежною.
Протягом уроку учні з зацікавленістю відпрацьовували основні елементи обпилювання металу. Всі учні та присутні чекали виробів згідно з ескізу. І ось він, довгоочікуваний результат – шестигранник. Радість, яка переповнювала учнів була безмежною.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Петро Яцик – патріот України, який щиро вболівав за майбутнє народу, його мову, культуру, він віддав частинку своєї душі й чимало коштів для того, щоб переконати молоде покоління українців у тому, що українська мова – то наш найперший скарб, а знати її – і престижно, і морально необхідно.
Будьмо гідними нащадками Петра Яцика, який говорив: «Щоб відродити українську мову, не треба замахуватися відразу на щось глобальне, можна почати з малого. Наприклад, із конкурсу української мови. Нехай діти позмагаються на краще її знання… І чим більше дітей ми долучимо, тим певніше, що молода Україна говоритиме рідною мовою, шануватиме її, уважатиме престижною».
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
7 листопада 2018 року серед учнів ліцею було проведено I етап IX Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.
Конкурс має підвищити престиж української мови і літератури серед молоді та рівень загальної мовної культури, а також виховувати почуття гордості за свій народ, любові до рідного краю і вшанувати Великого Кобзаря, поета світового рівня – Тараса Григоровича Шевченка.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Майбутні аграрії
ДНЗ «Вільнянський професійний ліцей» готує кваліфікованих і конкурентно спроможних спеціалістів сільського господарства. З метою підвищення рівня підготовки виробничих кадрів традиційно напередодні Дня працівників сільського господарства України у стінах нашого навчального закладу з 16.10 по 22.10 пройшов тиждень професійної майстерності за професією: «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва».
У рамках тижня майстри виробничого навчання та викладачі спецдисциплін підготували і провели такі заходи:
1. Лінійку, на якій було ознайомлено присутніх із історією техніки. Акцентовано увагу на величезному значенні сільського господарства для розвитку економіки держави, оголошено план заходів тижня;
2. Виставку газет на тему «Сільськогосподарська техніка», «Техніка майбутнього»;
3. Конкурс професійної майстерності серед учнів;
4. Перегляд відеофільмів на тему: "Цікавинки с/г техніки"
5. Відкритий урок виробничого навчання на тему: «Різання металу ножівкою».
Протягом тижня учні брали активну участь у різнопланових заходах, дізналися багато цікавого, перевірили свої знання, вчилися працювати у команді. За участь у заходах тижня учні були нагородженні дипломами та грамотами ліцею
--------------------------------------------------------------------------------------------------- День захистника України
В українській традиції Покрова тісно пов’язується із ідеями захисту від ворогів: згідно з літописами, князь Ярослав Мудрий віддав Київ і всю Русь під покров Божої Матері. Тому велика кількість православних церков, побудованих в княжі і козацькі часи, присвячувалися цьому святу. Церква Покрови Пресвятої Богородиці була головною на Запорізькій Січі, а 14 жовтня одним з найважливіших днів для козаків — тоді вони проводили свої ради, на яких вибирали нового гетьмана або кошового отамана. Тому і День захисника Вітчизни теперь святкують 14 жовтня і це важлива дата календаря на жовтень.Свято мужніх та хоробрих захисників Вітчизни за нинішніх обставин потребує особливої уваги. Крім того, хочеться висловити вдячність, любов та повагу всім тим, хто захищає спокій українців.В нашому навчальному закладі цей день відмітили спортивними змаганями, а потім учнів пригостили смачним кулішом.
Відкритий урок з предмету «Слюсарна справа»
26 вересня в навчальному закладі відбулися лабораторно-практичні заняття з предмету «Слюсарна справа» на тему: «Інструмент для рубання металу. Процес рубання.»
Мета цих занять: ознайомити учнів першого курсу з інструментом для рубання, а також навчити їх застосовувати його на практиці.
Викладач спецдисциплін Лактіонов А.В. методично правильно побудував урок. Всі етапи уроку витримані, продумані, організовані. Викладач постійно контролює виконання завдань учнями, має індивідуальний підхід до кожного.
Урок виявився цікавим, змістовним. Учні з задоволенням виконували практичні завдання.
Урок виробничого навчання - формування майбутнього кваліфікованого робітника
18 січня на
базі нашого ліцею в групі 19СТУ, яка навчається за спеціальністю «Слюсар з
ремонту автомобілів. Водій категорії «С»» було проведено відкритий урок з
виробничого навчання на тему: «Дефектування ремонту та регулювання карбюратора
автомобіля ГАЗ – 53».
Майстром
виробничого навчання Пономаренко О.М. на уроці були застосовані різні форми і
методи навчання.
Урок включав
в себе теоретичну і практичну частини, де учні вивчали будову карбюраторів К-126, К-135 з автомобіля
ГАЗ, САЗ; діагностували та розбирали їх ; ремонтували площини корпусу
карбюратора.
Учні майстерно
вправилися з виконанням технологічних карток, а це свідчить, що в навчальному
закладі створені реальні умови для
підготовки майбутнього кваліфікованого робітника.
ТИЖДЕНЬ МАТЕМАТИКИ ТА ІНФОРМАТИКИ
Для успішного оволодіння навчальним матеріалом велике значення має зацікавленість учнів. Розвиток інтересу до предмета - одна з основних задач, що стоять перед учителем. Деяким учням цілком достатньо радості, одержуваної від рішення задачі, виконаної вправи, правильної відповіді, щоб з'явився інтерес до предмету. Але є учні (причому їх більшість і встигають вони “сяк-так” ), у яких викликати інтерес до предмету можна лише, тільки за допомогою додаткової роботи. Однією з форм позаурочної роботи є предметні тижні, які володіють великим емоційним впливом на учасників.Цього року в нашому ліцеї тиждень математики та інформатики проходив з 29 січня по 02 лютого, який був насичений цікавими заходами. Розпочався тиждень з лінійки «Математика та інформатика в нашому житті», на якій учні розповіли про важливість цих наук, про їх зв'язок з іншими науками, привітали всіх учнів з початком тижня, розповіли про заходи, які будуть проведені в рамках тижня математики та інформатики, оголосили номінації, за якими визначатимуть переможців і призерів. Ну а потім настали дні цікавих змагань. Щодня учнів чекали різноманітні заходи, конкурси, олімпіади.
Закінчився тиждень цікавою грою «Щасливий випадок», в якій прийняли участь 2 команди «КОМПІК» та «ЦИРКУЛЬ». Також величезне задоволення від гри отримали вболівальники команд, які мали змогу своїми вдалими відповідями поповнити скарбнички своїх команд додатковими балами.
При підведенні результатів предметного тижня учням, які найбільш відзначилися були вручені грамоти. Аналізуючи зазначені заходи, слід зазначити, що проведення предметного тижня сприяє не тільки поглибленому вивченню обраного предмета, а й розвитку особистісних якостей учнів, активізує їх розумову діяльність, сприяє появі в учнів внутрішніх мотивів до навчання, до подальшої самоосвіти, саморозвитку, самовдосконалення, сприяє зближенню вчителя і учня.
УРОКИ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ З ТЕМИ "ГІМНАСТИКА"
В лютому місяці вчитель фізичного виховання Кусовський
Олександр Анатолійович провів два відкритих уроки з теми «Гімнастика».
З учнями першого курсу групи 16т1 був проведений урок
«Гімнастика атлетична», на якому майбутні робітники сільськогосподарської ниви
виконували фізичні вправи ввідного комплексу атлетичної гімнастики для
укріплення своїх силових якостей, адже праця робітників сільського господарства
потребує не аби яких фізичних сил. Саме для більш кращого задоволення
професійних потреб спрямовані уроки фізичного виховання в ліцеї.
Другий
відкритий урок був проведений з групою 18к2. Це група учнів з
професії кухар-кондитер, в якій навчається більше дівчат а ніж хлопців, притому
і тема більш цікава для них «Аеробіка». На уроці, поєднавши та виконавши всі
попередньо вивчені базові кроки аеробіки в один комплекс вправ, учні отримали
задоволення та заряд бадьорості на весь день, оскільки еробікою займаються під
супровід ритмічної, бадьорої музики.
УРОК УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
23 лютого у гр. 15т2 пройшов відкритий урок з української мови, підготовлений вчителем Антоновою О.М. на тему «Фразеологія». Урок був проведений на високому рівні, вчитель використовував різноманітні методи навчання (асоціативний кущ, так-ні, складання відповідностей, пошук пари, вибірковий диктант). Доцільно були застосовані і технічні засоби, що допомогли унаочнити, систематизувати навчальний матеріал. Велика увага на уроці зверталася на розвиток мовлення учнів, орфографічну грамотність. До уроку вчителем був розроблений роздатковий матеріал.Присутні відмітили такі позитивні моменти проведеного уроку: дотримання структури уроку, правильний розподіл часу, велика активність учнів та їх контакт із учителем, професійне спрямування підібраних завдань, системність у роботі.
Спілкування та обмін досвідом між викладачами має велике значення, дає змогу не лише набувати новий досвід та знання, а й перевіряти їх на практиці, з кожною новою зустріччю удосконалювати спільні напрацювання, розвивати професійні компетенції.
Випускні акорди!
В урочистій
атмосфері 2 березня відбулося привітання учнів у Державному навчальному закладі
«Вільнянський професійний ліцей». 21 випускників
отримали документи про закінчення навчання за спеціальністю «Слюсар з ремонту
автомобіля. Водій категорії «С»». Під час вручення дипломів, кращі учні та їхні
батьки були нагородженні грамотами і подяками від керівництва ліцею.
Нове
покоління високваліфікованих робітників вже готове реалізувати себе поза
стінами рідного навчального закладу.
Сподіваємося,
що час,
який був проведений вами в ліцеї, назавжди залишиться в
ваших серцях, а ті знання, що ви здобули, будуть освітлювати вам життєвий та
професійний шлях.
Щасти вам! В
добру путь!
Конкурс фахової
майстерності за професією «Кухар»
Професія
кухаря – одна з найдавніших у світі.
Щоб
стати гарним кухарем, треба мати ряд важливих для цієї професії якостей. Це
фантазія і винахідливість – творити нові страви, придумувати нові поєднання
продуктів. Це сміливість заявляти про себе. Це хороша пам’ять – необхідно
тримати в голові безліч рецептів. Це смакове сприйняття – без нього і робити
нічого на кухні.
Саме
цим професійним якостям навчають за спеціальністю «Кухар. Кондитер» у ДНЗ
«Вільнянський професійний ліцей».
Щорічно,
навесні в навчальному закладі проводиться конкурс фахової майстерності за
професією «Кухар».
Ось
і цього року за звання кращого кухаря боролися учні ІІ та ІІІ курсів ліцею.
Програма
конкурсу передбачала:
- теоретичний
тур – 30 питань з предметів професійно – теоретичної підготовки;
- практичний
тур – приготувати по 2 порції страви «Котлета натуральна», «Салат з сирих
овочів».
Усі
учасники з відповідальністю підійшли до даного конкурсу, їхні страви
заслуговують на увагу та похвалу.
Переможцями
конкурсу були визнані:
1
місце – Чепель Олеся
2
місце – Духонченко Олена
3
місце - Волкова Любов
Журі
конкурсу нагородило всіх учасників грамотами та цінними подарунками.
Христос воскрес!
Святкуємо світлу Пасху!
Напередодні свята в нашому навчальному
закладі пройшла виставка «Великодній кошик», де учні разом з класними
керівниками та майстрами в/н демонстрували свої неперевершені вироби - паски та
писанки.
Основна ознака Великодня — писанка, яка
в своїй символіці поєднала давнину дохристиянських часів, наше сьогодення і
віру у вічність.
Страстного тижня господині печуть
особливий хліб — паску — на згадку про Христові слова: «Я є Хліб життя». Ці
паски є найбільшою окрасою і основною поживою великоднього столу.
На Великдень не замовкають святкові
церковні дзвони, лунають цілий день, будять у людських душах радість, надію. На
Великдень і сонце грає, сказано бо: усе радується і на землі, і на небі.
Великдень
– дзвонять дзвони звідусіль!
Христос Воскрес! То ж славимо усі!
Христос
Воскрес ! Воістину Воскрес!
Всесвіт
для людини – велика загадка
Тиждень
«Фізики та астрономії», який пройшов в ліцеї з 10.04 по 16.04 виявився неабияк
насиченим та пізнавальним, адже учні отримали нагоду відчути себе справжніми
дослідниками та вдосконалити практичний аспект у вивченні фізики та астрономії.
Фізика
настільки тісно пов’язана з нашим повсякденним життям, що уже стала його
невід’ємною частиною. Однак це не завадило викладачу Петрик Світлані
Володимирівні влаштувати цікаві заходи ( конкурс «Знавці фізики та астрономії»,
перегляд фільму «Все про космос», презентація з питаннями вікторини ),
спрямовані на вивчення, здавалося б, таких звичних для нас явищ.
Перефразовуючи
Галілея, ми століттями впевнюємося у тому, що про фізичні явища читаємо у
великій книзі, яка завжди відкрита у нас перед очима, – у Всесвіті.
Конкурс
"Юних інспекторів руху"
Традиційно
в ліцеї весняного сонячного дня 18 квітня відбувся конкурс "Юних
інспекторів руху", в якому взяли активну участь учні навчальних груп 16Т1,
18К2, 15Т2, 14Т3, 19СТУ.
Знання
правил дорожнього руху та поширення соціальної реклами безпеки дорожнього руху
демонстрували майбутні кухарі, водії, слюсарі та трактористи.
Найбільш
жваво пройшла велоестафета, де найкращими виявилися учні групи 19СТУ. Серед
регулювальників найвправнішими виявилися першокурсники групи 16Т1. Підтвердили
свої гарні знання з ПДР наші випускники групи 14Т3.
Сподіваємось,
що і надалі в повсякденному житті наші учні будуть дисциплінованими і свідомими
своєї громадянської відповідальності учасниками дорожнього руху.
ТРЬОХДЕННІ НАВЧАЛЬНО-ПОЛЬОВІ ЗБОРИ ЮНАКІВ
З 25 квітня по 27 квітня в нашому навчальному
закладі відбулися навчально-польові збори учнів випускної групи 14Т3.
В ході навчально-польових зборів учасники табору
опанували практичними навинками прийомів, дій і нормативів з військової справи,
прикладної фізичної підготовки з використанням приладів індивідуального
захисту. Поряд з вивченням військової справи для учнів проводилися заходи з
військово-патріотичного виховання.
Учні дуже раді, що мали змогу побувати в умовах
військової реальності.
Комментариев нет:
Отправить комментарий